Центр європейської інформації в м. Луцьк

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Луцьку молодь застерігали від сучасного рабства

У Луцьку молодь застерігали від сучасного рабства
img_5041.jpg (112.65 Kb)У Луцьку громадською організацією «Фундація розвитку громад» оновлено діяльність Центру європейської інформації (ЦЄІ). 15 жовтня у ВДОУНБ ім. Олени Пчілки молодь Волині застерігали від сучасного рабства. Для них було проведено лекцію-дискусію з протидії торгівлі людьми «Життя на обмін». Організатори заходу: Центр європейської інформації (ВОГО «Фундація розвитку громад») та Мережа центрів з протидії торгівлі людьми у Волинській області. У Луцьку громадською організацією «Фундація розвитку громад» оновлено діяльність Центру європейської інформації (ЦЄІ). 15 жовтня у ВДОУНБ ім. Олени Пчілки молодь Волині застерігали від сучасного рабства. Для них було проведено лекцію-дискусію з протидії торгівлі людьми «Життя на обмін». Організатори заходу: Центр європейської інформації (ВОГО «Фундація розвитку громад») та Мережа центрів з протидії торгівлі людьми у Волинській області.
Під час заходу юрист, голова правління ГО «Асоціація місцевого розвитку «Велес», заступник голови громадської ради Віктор Вальчук розповів присутнім про наслідки та можливі схеми торгівлею людьми у країнах Європейського Союзу. Ще у 90 роки жертвами торгівлі людьми ставали жінки, яких примушували до сексуального рабства на Туреччині. Зараз постраждалими все частіше виявляються чоловіки, які виїжджають працювати до Росії. У 2011 році Верховною Радою було затверджено закон України «Про протидію торгівлі людьми», також цій проблемі присвячена 149 стаття у Кримінальному кодексі «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини». Відповідно українських законів, кожна жертва торгівлі людьми має право на отримання статусу постраждалого.
«Людина, що отримала статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми має право на безкоштовне одержання медичної, психологічної, соціальної правової допомоги. Це дуже важливо, бо я ще не зустрічав жодної людини, яка була б здоровою фізично та психологічно після перебування у сучасному рабстві. Вже багато років я займаюсь цією проблемою, але на Волині жодна людина не отримала цього статусу. Після того, як люди звільняються з рабства, вони не хочуть ніякого статусу. Причини: і засудження оточуючих, і страх помсти злочинців, і недовіра до державних структур, і ще багато різних факторів, завдяки яким люди не бажають говорити про свою проблему» – розказує Віктор Вальчук.
За словами юриста, реабілітація людини, що вже повернулась додому – дуже важкий процес. І є люди, що так і не знайшли ніякого виходу саме через небажання говорити про свою проблему. Найчастіше не хочуть говорити чоловіки, бо такий він є український чоловічій характер. Жінки не бажають говорити, що були в сексуальному рабстві через засудження оточуючих, можливі насмішки, плітки. Віктор Вальчук привів приклад, коли з 12 українських молодих жінок, що повернулися додому після сексуального рабства, вижили лише 2 жінки. І це не єдиний приклад. Найшвидше одужують ті, кого підтримують їх рідні, близькі та друзі.
На зустрічі присутні дізнались про групи ризику, які найчастіше попадають до сучасного рабства, причини, за якими люди шукають щастя на чужині, методи вербування потенційних жертв, методи впливу злочинців на жертву та наслідки після експлуатації, соціологічні та статистичні дані щодо постраждалих від насильства та вимушеного рабства громадян України. Ну й звичайно, Віктор Вальчук розповів, як захистити себе та уникнути біди. Молодь отримала необхідні матеріали з даної проблеми, переглянули відео кліп Ірини Лончиної «Мати-емігрантка» та фільм MTV EXIT «Життя на продаж» за мотивами реальних історій трьох жертв, постраждалих від торгівлі людьми.
Нагадуємо, що Волинська обласна громадська організація «Фундація розвитку громад» входить до «Мережі громадських організацій Волинської області що до дотримання прав людини у сфері протидії торгівлі людьми».
img_5050.jpg (115.26 Kb)
img_5047.jpg (112.63 Kb)img_5044.jpg (94.1 Kb)img_5043.jpg (123.19 Kb)img_5041.jpg (112.65 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 432 | Розміщено: 15 жовтня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луцьк
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :