Центр європейської інформації в м. Луцьк

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Старійшина журналістики Польщі В ЦЄІ

Старійшина журналістики Польщі В ЦЄІ
img_8004.jpg (105.33 Kb)4 липня 2016 року в Центр Європейської інформації з цінними подарунками завітав старійшина журналістики Польщі, кореспондент Люблінського радіо Адам Томанек. Разом зі своєю донькою Євою Томанек подарували для нашої книгозбірні книги відомого польського письменника, публіциста Юзефа Лободовського. Юзеф Лободовський народився у Литві 1909 року. За деякими джерелами, його мати мала білоруське коріння, а батько вважав себе нащадком козацького роду,.
Яскрава особистість, рвучка вдача письменника вирізнялася з-поміж людей. Можливо саме тому набув собі прізвиська «отаман Лобода». У міжвоєнний період він надзвичайно відчував небезпеку для своєї улюбленої Польщі, яка, вважав, опинилася між «faszystowską Scyllą a sowiecką Charybdą». У своїй публіцистиці письменник застерігав про обидві злочинні системи, а в поезії створював катастрофічні картини прийдешнього. Перед другою світовою війною Лободовський був уже доволі відомим поетом, публіцистом, автором шести збірок поезій. Крізь усе життя він проніс у своєму серці любов до України. Писав багато про українських письменників, перекладав польською мовою твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Євгена Маланюка, Олега Ольжича, Павла Тичини, Максима Рильського, тощо.
Для волинян ця визначна особистість цікава тим, що у 1937-1938 роках Лободовський редагував журнал «Волинь». У ньому друкував свої публіцистичні статті, присвячені проблемі польсько-українських взаємин. Він вважав, що український народ хоче і має право належати до культури Заходу і що поляки, допомагаючи йому в цьому, працюють для власної користі. Його творчість у повоєнний час була заборонена і в Польщі, і в Україні через антикомуністичну спрямованість.
Приємно, що творчість письменника повертається на українські терени, зокрема на Волинь. В Любліні засновано нову нагороду - премію Юзефа Лободовського, на честь цього видатного польського письменника, великого прихильника України.
img_8011.jpg (107.41 Kb)img_7997.jpg (112.52 Kb)img_8014.jpg (88.93 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 272 | Розміщено: 6 липня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луцьк
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :