Центр європейської інформації в м. Луцьк

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Реформа децентралізації в Україні: не варто боятися!

Реформа децентралізації в Україні: не варто боятися!

29 лютого 2016 року у рамках роботи Центру європейської інформації, який діє на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, спільно з ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» відбувся захід «Реформа децентралізації в Україні». Участь у заході взяли зацікавлені особи та представники органів місцевого самоврядування – секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко та депутат Жидичинської сільської ради Тарас Висоцький.


img_9760.jpg (102.64 Kb)img_9764.jpg (87.8 Kb)img_9765.jpg (92.93 Kb)img_9758.jpg (91.01 Kb)

«Процес децентралізації є для України потрібним, що наблизить її до моделей управління державою за зразком ЄС, але тим не менш – складним, особливо для розуміння пересічних громадян, тому потрібно проводити заходи, на яких на пальцях будуть пояснювати людям, що процес є незворотнім,спрямованим на інтеграцію України в ЄС, складним, але направленим на покращення життя», – розповідає про концепцію заходів заступниця директора Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки Євгенія Євтушок.

В свою чергу Юлія Вусенко зазначила, що децентралізація – це реальний шлях до підвищення якості життя кожної громади – села, селища чи міста, що призведе до їх фінансової незалежності та надасть можливість самостійно розпоряджатися грошима на утримання закладів культури (бібліотек, будинків культури, клубів тощо), дитячих садків, шкіл, лікарень та амбулаторій тощо.

Тарас Висоцький поділився власними напрацюваннями, як депутата сільської ради, та розповів про реалії здійснення реформи на території Жидичинської сільської ради і зазначив, що думки місцевого населення стосовно об’єднання громад є різними, адже в проведенні реформи є свої переваги та недоліки, на які потрібна зважати та прислухатися представникам громади – депутатам, сільським головам тощо.

Нагадаємо, що децентралізація – це процес перерозподілу або диспергування функцій, повноважень, людей або речей від центрального управління. Децентралізація влади включає як політичну так і адміністративну сторони. Децентралізація може бути територіальною — переміщення влади від центрального міста на інші території, і може бути функціональною — шляхом передання повноважень на прийняття рішень з головного органу будь-якої галузі уряду до чиновників нижчих рівнів.

Розділ: Новини Переглядів: 369 | Розміщено: 10 березня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луцьк
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :